Služba za informatičku potporu

Novosti - SIP
Radno vrijeme Službe za informatičku potporu za podršku korisnicima (studenti, nastavnici, osoblje) u akademskoj godini 2017./2018. je  ponedjeljkom, utorkom, srijedom i četvrtkom od 11 do 13 sati. Na online upite poslane putem Helpdesk sustava odgovaramo redoslijedom slanja pa molimo vaše strpljenje zbog velike količine upita.
Obavještavaju se svi studenti da od ove akademske godine na stranici  www.unipu.hr  i na stranici fakulteta/odjela na kojem studiraju mogu  pristupiti intranetu . Posjetite te stranice i prvi vrhu stranice odaberite dugme  "AAI@EduHr Prijava" . Nakon što upišete svoje korisnicko_ime@unipu.hr i lozinku pojavit će vam se popis svih vaših kolegija s poveznicama na stranice tih kolegija - svaka web stranica kolegija ima sekciju za obavijesti, a na vašoj personaliziranoj intranet stranici moći ćete vidjeti je li netko od nastavnika postavio nove materijale. A tu se nalazi i sličica "moodle" koja vas vodi na e-učenje stranicu kolegija. Od sada sve najvažnije informacije imate na jednom mjestu - vašoj osobnoj intranet stranici!
Slijedom upita korisnika koji se žalio na mogućnost neovlaštenog korištenja njegovog e-identiteta iz sustava AAI@EduHr, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu došao je do saznanja o postojanju aplikacije koja od korisnika traži unos njihove korisničke oznake i zaporke iz sustava AAI@EduHr, a što nije u skladu s  Pravilnikom o ustroju Autentikacijske i autorizacijske infrastrukture znanosti i visokog obrazovanja u Republici Hrvatskoj . S obzirom da prikupljanje korisničkih oznaka i zaporki iz sustava AAI@EduHr otvara mogućnost pohrane, zlouporabe, te kompromitacije istih, te da je  Pravilnikom o ustroju Autentikacijske i autorizacijske infrastrukture znanosti i visokog obrazovanja u Republici Hrvatskoj  zabranjeno ustupanje korisničkih podataka drugim osobama, Srce  upozorava sve koji imaju AAI@EduHr e-identitet da ga ni u kojem slučaju ne upisuju u tu aplikaciju ...